dyskografia studio o mnie blog kontakt wyślij pliki
Trias-X
Prawda Cel Przesłanie (CD) (2014)
remastering

Album TRIALS X „Prawda – Cel – Przesłanie” został nagrany w 1994 roku i wydany na kasetach magnetofonowych, które zniknęły z półek sklepowych w niecały miesiąc. Teraz historia zatacza koło – płyta trafi do dystrybucji po 20 latach od nagrania.

TRIALS X czyli DJ Platoon i MC J. Tiger, to zespół uważany za jednego z prekursorów rapu w Polsce. Zadebiutował w 1991 roku na antenie ówczesnego Radia „S”, prezentując swój pierwszy nielegal pt. „Fekalia”. TRIALS X często gościł na antenie Radia Kolor, gdzie puszczał w eter swoje nagrania w kultowej audycji Kolorszok, której autorką była Bogna Świątkowska. Utwory, które znajdują się na płycie „Prawda – Cel – Przesłanie” powstały w światowej klasy studiu S4, mieszczącym się w budynku TVP.

Dziś nagrania TRIALS X uważane są za klasykę gatunku. Na płycie usłyszycie m.in. głos Bogny Świątkowskiej, debiutującego Numera Raz aka MC Bob oraz pierwszy żeński głos w polskim rapie, MC Oliwkę. Znajdziecie nieśmiertelny „Czujee Się Lepiey”, a także bonus, tj. dwa tracki z 1993 roku, które nigdy wcześniej nie były oficjalnie publikowane: „Laski”, nawiązujący do wydarzeń społecznych i „Robię Co Chcę”, utwór mocno inspirowany twórczością Ice T.

„To coś dla kolekcjonerów, dla osób pasjonujących się historią muzyki. Wiedza stała się kolejnym elementem kultury hip-hop. Poza tym chcemy za pomocą płyty przekazać esencję tego, co nam przyświecało” - zachęca Platoon.
Muzyka i teksty:Piotr „Platoon” Boruc oraz Marcin „J. Tiger” Chmurzyński
Mastering:1994 Tomasz Kubiak, Robert Mościcki (Studio S4)2014 Michał „Eprom” Baj (Eprom Sounds Studio)