dyskografia studio o mnie blog kontakt wyślij pliki
Mr. Krime
Feel This Way EP (vinyl) (2014)
miks, mastering

Krakowski multiinstrumentalista, utytułowany turntablista, absolwent Red Bull Music Academy i DJ o nietuzinkowym zmyśle selektorskim oraz imponującym doświadczeniu koncertowo-party-rockingowym – tak w krótkich żołnierskich słowach można przedstawić sylwetkę Mr Krime’a. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z twórczością Wojciecha Długosza będzie mógł wkrótce nadrobić zaległości.

Niezależny warszawski label promujący ambitną elektronikę i muzykę bassową – U Know Me Records – ujawnił bowiem okładkę, tytuł i datę premiery nowej producenckiej EP-ki krakowskiego muzyka! Na „Feel This Way” usłyszymy cztery autorskie utwory Krime’a oraz jeden dodatkowy remiks, wykonany przez Szweda Opolopo.

Dzięki uprzejmości wytwórni miałem dziś okazję przesłuchać cały materiał i muszę przyznać, że brzmi on naprawdę fantastycznie! Rozbudowane, bogato aranżowane, swingujące i kipiące syntezatorowym boogie etiudy instrumentalne (bo bynajmniej nie są to tracki o przeciętnej singlowej długości) plus jeden utwór wokalno-instrumentalny z gościnnym udziałem reprezentującego Chicago rapera Squair Blacka, znanego m.in. z uprzedniej współpracy z Sonar Soulem czy VooVoo. A co najlepsze: „Feel This Way EP” to tylko wstęp do zapowiadanego przez UKM na drugą połowę 2014 roku debiutanckiego długogrającego albumu Krime’a!

Premiera cyfrowej bandcampowej wersji czeka Was już 10 lutego. Winyl ukaże się zaś po około 2 tygodniach od digitalowego release’u, a więc mniej więcej na koniec miesiąca. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zachęcić Was do trzymania ręki na pulsie i zaklepania w kalendarzu 8 lutego, kiedy to w Cafe Kulturalna w Warszawie odbędzie się premierowa impreza „Feel This Way EP”. Łapcie jeszcze na koniec projekt okładki od Digimentala!