info galeria booking

Sztigar Bonko to projekt stworzony przez DJ'a Eproma traktowany z przymrużeniem oka będący ukłonem w stronę Hip Hopu z początku lat 90’ych, a w szczególności załodze Soul Assassins.

Eprom na płytach dzięki modulacji głosu wciela się w rolę trzech raperów: Sztigara Bonko, Ras – Tabaki oraz San Dacza wprost ze śląskiej kopalni KWK BORYNIA.

Wyprodukowałem te płyty ze względu na ogromny sentyment jak i szacunek dla takich zespołów jak House of Pain, Cypress Hill czy Funkdoobiest. Zawsze chciałem być jednym z członków tych grup. Ta muzyka otworzyła mi oczy na zupełnie nowe horyzonty i zahipnotyzowała na bardzo długi czas. Jako producent chciałem przede wszystkim zbliżyć się brzmieniowo do pierwszych albumów tych artystów i to był mój główny celi. Wykorzystałem dokładnie te same instrumenty, narzędzia oraz analogowe techniki które wykorzystywano przy produkcji płyt z lat 90’ch. Nagrywając pierwszy album Sztigara chciałem udowodnić sobie że jestem w stanie zbliżyć się brzmieniowo do płyt które pokochałem w dzieciństwie i myślałem że zamknę pewien etap na swojej muzycznej drodze. Myliłem się (śmiech), otworzyłem nowe drzwi i zacząłem grać koncerty jako raper - o czym nigdy wcześniej nie myślałem” – mówi Dj Eprom

Sztigar w swym dorobku ma dwa bardzo dobrze przyjęte albumy: Jo Sznupia (CD 2013), Harpagan (Tape, CD, Vinyl 2014) oraz 12” singiel Phunkey Psycho (2013).

Koncerty Sztigara to niezwykle energiczne i boom bapowe show w trakcie których publiczność może na chwilę przenieść się do początku lat 90 tych.